Spotlight: onderneming in de kijker "Cronos4Industry"

Lees hier alles over Cronos4Industry en haar deelbedrijven

Onze groep barst van het talent. We zijn echter met zo veel ondertussen dat het weleens durft gebeuren dat (zeker nieuwe) mensen niet weten wie wie is. Omdat we erg trots zijn op iedereen binnen ons ecosysteem, zetten we maar al te graag geregeld een bedrijf in de kijker. Je hebt vast al gehoord van Cronos4Industry. Wist je echter al dat daar ook Convolve en Sensr uit voortvloeiden? Koen Rutten (C4I & Convolve) en Olivier Dumont (Sensr) leggen in dit interview uit wie ze zijn en wat ze doen.

Wie zijn jullie en wat doen jullie precies?

Olivier Dumont: “Het doel van C4I (Cronos4Industry) is om een end-to-end partner te zijn binnen de (slimme) industrie, en hiervoor competentiecentra te laten samenwerken. Zo ontstaat er meer slagkracht om volledige oplossingen in de markt te zetten, in plaats van aparte onderdeeltjes. We bekijken daarbij ook hoe de zaken architecturaal aan elkaar moeten hangen. Er is zo veel relevante expertise binnen Cronos dat het zonde zou zijn om die niet bij elkaar te brengen.”

“C4I is een enabler. Logischerwijze kan je meer aanbieden als je samen een verhaal trekt. We hebben echter gemerkt dat het op den duur wel een erg breed scala aan vakkennis werd en dat de nood ontstond om competentiecentra op te richten, elk binnen z’n expertise. Vandaar, onder andere, Sensr en Convolve.”

Koen Rutten: “Ik ben nog altijd nauw betrokken bij C4I. Initieel, zoals Olivier zegt, om alle expertise te verzamelen omtrent de industrie. We zijn opgestart omtrent kerncompetenties die wij, toen alleszins, identificeerden als ‘weinig aanwezig’ binnen Cronos: connectiviteit (convergentie tussen OT en IT) en visualisatie van data via analytics, machine learning, enzovoort.”

“Een andere reden waarom we zijn voortgevloeid in bedrijven als Convolve en Sensr was ook het geloof dat we zo het beste mensen kunnen opleiden. Binnen C4I waren mensen gedreven door van alles: het bouwen van dataplatformen, analytics, power BI visualisaties, machine learning … We wilden iedereen focus bieden en elk in zijn eigen vak sterk laten worden.”

Wat doet Convolve?

Koen: “Eigenlijk zijn Sensr en Convolve bijna onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Met Convolve richten we ons op industriële dataplatformen en connectiviteit. We adviseren klanten in het strategisch luik en bieden tevens de expertise aan om samen met hen hun platform en applicaties te bouwen.”

“Ons doel is om op geïsoleerde data een centraal zicht te creëren en van data te evolueren naar kennis. Zie ons als een partner met de technische kennis die samen met de proces en businesskennis van de klant hen wil verder helpen. Wij leveren dus ook vaak de data die Sensr analyseert, dan wel slimmer maakt.”

“Mijn hoofdfocus ligt op Convolve, omdat het expertise betreft die we sterker kunnen en moeten uitbouwen binnen Cronos. Connectiviteit beslaat meerdere werelden. Daarnaast blijf ik ook wel technisch betrokken bij C4I om alles op een logische manier aan elkaar te koppelen. De correcte keuzes maken qua vendor partners en competentiecentra is te belangrijk om ‘zomaar iets te doen’. Het is pas als we efficiënt samenwerken dat we echt een end-to-end partner kunnen zijn.”

Wat doen Sensr?

Olivier: “Zoals gezegd zijn Convolve en Sensr gestart met dezelfde mensen, maar we zijn verder gegroeid op de typische Cronos-manier. Koen en ik hadden trouwens hiervoor ook al samengewerkt dus toen ik hoorde wat hij met C4I allemaal deed, sprak dat me meteen aan om mee in het verhaal te stappen.”

Sensr zelf ontstond vanuit de joint venture met Vectr Consulting, een cluster die draait rond data en analytics. De hoofdmissie van Sensr is om geavanceerde analyse uit te voeren op industriële data. Niet noodzakelijk in de POC-fase; wij kijken vooreerst naar het ad hoc probleem om het te omlijnen. Dat kan via rapportering, integraties, AI- en ML-modellen, et cetera. Kern van de zaak is om proactief te worden in plaats van reactief. Eens je inzicht hebt in operations (door kwaliteitsmonitoring of maintenance en dergelijke) reageer je niet pas ‘als ‘t kot in brand staat’, maar kan je proactief zorgen dat alles goed blijft draaien en nog beter wordt.”

Met welke vragen kloppen klanten bij jullie aan?

Olivier: “Dat kan breed zijn (lacht). Wij zijn vooral bezig met drie aspecten: operational monitoring, quality en maintenance. Met ‘operational monitoring’ krijg je beter zicht op de status van machines en kan je rapporteren wat er gebeurt. Daarop kunnen vragen komen, zoals: zijn de start- en stoptijden van de productie in orde? ‘Quality’ gaat over onderwerpen zoals computer vision, meestal binnen de context van anomaliedetectie. Tot slot is er ‘maintenance’, waaronder we verstaan dat we zorgen dat productielijnen constant goed draaien. We brengen ook eventuele risico’s in kaart zodat men daarop kan inspelen: ‘predictive maintenance’.”

Koen: “Opnieuw is er synergie met Convolve. De klant komt met een nood die tegenwoordig meestal draait om efficiënter en duurzamer produceren. Wij willen onze partners (we zeggen niet graag klanten) ondersteunen in het behouden van hun marktpositie, dan wel het efficiënter en duurzamer maken van hun productie. Om dat te doen, heb je data nodig die op een veilige manier uit de systemen gehaald moet worden. Voorts helpen we start- en scale-ups die hun eigen data of IoT-platform willen aanbieden als value-added service.  Dit kan zowel voor intern gebruik of voor gebruik van hun klanten zijn.  Ook hier helpen we zowel bij het strategische luik als de technische implementatie.”  

“De meest complexe cases zijn die waarbij men meer datagedreven wil werken en, bijvoorbeeld, machine learning wil toepassen, maar daardoor best wel wat data vereist. Die moet snel, efficiënt en liefst zo goedkoop mogelijk ontsloten worden. Je machine learning applicatie moet daarenboven geüpdatet kunnen worden. Vaak draait dit in een omgeving waar, traditioneel, weinig toegelaten is. Dan moet je dus modellen maken én ze runnen én zorgen dat ze niet plots iets doen dat de machines niet aankunnen. Een hele uitdaging!”

Uiteraard werken we vaak ook met andere competentiecentra samen, want data komt vaak uit de automatisatie laag, uit de Operational Technology (OT). Dan komt Coretecs erbij als OT-expert. Of we hebben aangepaste sensoren nodig, dan kijken we naar no–wire en onEdge. Ik noem er maar een paar, maar we werken met een hoop bedrijven binnen de cluster samen rond deze topics.”

Wat brengt de toekomst?

Olivier: “Verder groeien op de lijn waarop we vertrokken zijn. Cronos4Industry – als groep van competentiecentra – is groter, waardoor we partners beter bedienen. Ook met Sensr willen we uiteraard de eigen expertise verder uitbouwen, ons team vergroten en zorgen dat iedereen tevreden blijft met diens groeipad.”

Koen: “Convolve is hard bezig met het selecteren van bepaalde technologieën waarvan wij geloven dat ze de komende vijf jaar de standaard zullen zijn in de industrie. Zo starten we niet telkens vanaf nul. Het is telkens een grote opstap voor bedrijven, dat mag je niet vergeten. Elk traject kost tijd, inspanning en geld. We beginnen bewust vanuit tools, expertise en adviezen, om snel te tonen wat de waarde is en wat de inzichten opleveren.”

Olivier: “We hebben ook de ambitie om ons sterker te positioneren op de markt. Als er een vraag opkomt binnen de industrie, willen we dat men meteen aan C4I of aan onze competentiecentra denkt. We zullen daarom ook mee onze schouders blijven zetten onder Cronos en C4I zodat dat meer en meer gebeurt.”

Wie bij het lezen van dit stuk graag extra informatie krijgt over werken en/of ondernemen bij OECO Groep, dan wel Convolve of Sensr, mag zeker contact met ons opnemen via het contactformulier onderaan de pagina. Ben je benieuwd naar de andere diensten waarmee we jou als ondernemer kunnen ontzorgen? Neem dan een kijkje op onze services pagina. Tot snel?!

Laatste verhalen

We zijn altijd op zoek naar gedreven, gemotiveerde mensen die ons netwerk willen vervoegen en willen meebouwen aan de toekomst. Ben jij zo iemand? Of heb je een vraag voor ons? Laat het ons weten, we leren je graag beter kennen.

Benieuwd naar wat OECO voor jou kan betekenen? We helpen je graag verder!

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
privacy policy
cookie policy
We value your privacy! We use cookies to enhance your browsing experience and analyse our traffic. By clicking "Accept All", you consent to our use of cookies.
Preferences
Cookies